З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи на кафедрі педіатрії, неонатології та перинатальної медицини 15.04.2016 року доцентом кафедри Попелюк Н.О. зі студентами 13 групи № курсу медичного факультету №1 проведено круглий стіл. Студентка Стратій Марія підготувала матеріал, присвячений трагічним подіям 1986 року. До обговорення залучились всі студенти групи: ділились враженнями, спогадами батьків, висловлювали своє ставлення до екологічної аварії.

І був там рай – Чорнобильська земля.

Невидимая хмара все накрила…

Чорнобиль закутий колючим парканом

Чорнобиль... згадаємо знову і знову

це місце, окутане темним туманом -

Це пастка одвічна - Чорнобильська зона.

Час пливе невпинно, минають роки, десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас, українців. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. О 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг). З обороту вилучено близько 5 млн. га землі ( навколо АЕС створена 30-км зона відчуження). Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення, негативного впливу на здоров*я, психіку людей, соціальні та економічні умови життя.

Аварія на Чорнобилі – не тільки екологічна, вона показала неспроможність тодішнього керівництва захистити свій народ.

Цього року з часу катастрофи минає 30 літ… кажуть час лікує, це правда, зараз, ми можемо тверезо оцінювати ситуацію та долати наслідки аварії. Час може лікувати від усього, та не від пам*яті . Пам'ять – головний гарант того, що трагедії не повторяться у майбутньому. І дуже хотілося б, аби історія нас бодай чомусь, а таки навчила. Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Доцент кафедри педіатрії,

неонатології та перинатальної медицини                                                                             Попелюк Н.О.